چگونه دریا نورد شوم؟(قسمت اول)
0
Avatar

رشته دریا نوردی

دریا نوردی یک رشته تخصصی است و فردی که دارد وارد این رشته می شود باید قابلیت های فیزیکی و روانی خاصی داشته باشد . و از سلامت کامل جسمی برخوردار باشد.

فرصت های شغلی رشته دریا نوردی

کشور عزیز ما ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد و وجود دریای خزر در شمال و خلیج فارس و دریای عمان در جنوب فرصت شغلی بسیار متنوع و مساعدی را برای علاقه مندان به استخدام در دریا و مشاغل مرتبط با دریا و نیز جویندگان کار با درآمد بسیار خوب در کشتی رانی و مشاغل مرتبط با سازمان بنادر و دریا نوردی فراهم نموده است.

چگونه در سازمان بنادر و دریا نوردی یا کشتی رانی استخدام شویم برای استخدام در کشتی رانی جمهوری اسلامی و شرکت های دولتی هم سنخ و شرکت های خصوصی جهت استخدام و اشتغال دارا بودن یک سری شرایع عمومی استخدام و نیز شرایط تخصصی لازم می باشد.

چگونه دریا نورد شوم

به دو روش می توان دریا نورد شد و در نهایت به استخدام در کشتی رانی یا سازمان بنادر و دریا نوردی در آمد

روش اول دریا نورد شدن

پس از قبولی در کنکور و ثبت نام در دانشگاه های دریا نوردی موجود در کشور از قبیل محمود آباد در مازندران- دانشگاه آزاد خارک، دانشگاه علوم دریایی چابهار و.. و پس ازاخذ مدرک می بایست در آزمون های شایستگی سازمان بنادر و دریا نوردی ثبت نام کند و در صورت قبولی و دریافت گواهی نامه شایستگی کلیه شرایط استخدام و یک شغل خوب و با درآمد بالا را خواهی داشت.

روش دوم دریانورد شدن

جهت استخدام و اشتغال در کشتی رانی یا سازمان بنادر و دریا نوردی روش آموزشگاهی نیز موجود است. در نظام آموزشگاهی داوطلب مستقیما از طریق آزمون های مراکز آموزشی جذب آموزشگاه های دریا نوردی همچون موسسه آموزشی کشتی رانی و یا آموزشگاه دیگر خواهند شد و پس از طی آموزشهای تئوری و کارمندی و شرکت در آزمون های سازمان بنادر مدرک لازمه جهت استخدام و اشتغال را خواهند گرفت.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X