شرایط ورود به رشته دریانوردی
0

قرار دادی کاری مربوط به دریا

در همه جای جهان  برای استخدام در کشتی رانی باید قرارداد خاصی بسته بشه که خب کمی متفاوت از  بقیه ی حیطه های  کاری است . در ادامه به این  می پردازیم که در این قرار داد ها باید چه نکاتی باشد.

۱.تاریخ پرداخت حقوق

۲.میزان دستمزد

۳.حق باز گشت به کشور خود و کشوری که سفر کرده( البته این مورد در کشور ما نقض میشود)

۴. میزان حقوق  برای زمانی  که فرد در تعطیلات است.

۵.نام و آدرس مالک و کارفرمای کشتی

۶. و نهایتا تعهدی که رئیس و یا مالک کشتی برای امنیت جان افراد می دهد.

خارج از موارد بالا برای همه ی افراد کشتی به خصوص کار گران  قوانین خاصی  برای جلوگیری از خشونت و اعمال کار اضافه ( زوری) به آن ها تصویب شده است.  از آن ها برای شرایط استخدام و  همچنین ادامه ی کار باید به آن ها استفاده کنیم از جمله ی این قوانین  میشود به  تضمین جان کارکنان  و دادن حق بیمه به آن ها که باید مطابق با استاندارد های بین المللی  صورت بگیرد( متاسفانه در کشور ما  این قوانین کمتر اجرا میشود که نمونه ی بارز آن کشتی اسانچی است) و همچنین شرایط عادلانه  برای اپراتور ها ( زیرا با  حمل و نقل نامرغوب کسی می بینند)   و در آخر هم  رقابت عادلانه ی صاحبان کشتی بر حقوق کارکنان خود است.

علاوه بر این ها اصلاح  بارنامه های دریایی نیز در این سال ها مورد توجه قرار گرفته است.  اما بار نامه چیست؟

بارنامه: بار نامه  دریای  از ازجمله قرار داد هایی است که  هنگام گرفتن بار به آن احتیاجی نیست. و فقط به عنوان رسید کار صادر می شود. در واقع به نوعی سند اعتماد یاد می شود. اگر قصر استخدام دریانوردی را دارید بهتره با این اصطلاحات آشنا بشویم.

شرایط استخدام دریانوردی

یک سری شرایط استخدام دریانوردی هست که برای بیشتر کارکنان و فعالان کشتی مورد نیاز است .  که به برسی تک به تک آن ها می پردازیم.

دانش عمومی  مورد نیاز

داشتن اطلاعات کافی از  ایمنی و سلامت مسافران و کار کنان

آشنایی با حمل و نقل

آشنایی با زبان خارجه

آشنایی با جغرافیا

تحصیلات مورد نیاز

شرایط استخدام دریانوردی برای افراد با شرایط مختلف ، قطعا متفاوت است ولی به طور عمده به عنوان کارگر آشپز دیپلم متوسطه کفایت می کند‌.

توانایی های مورد نیاز

درک  فاصله دید دور

تمرکز به خصوص در حوزه ی شنیداری

قدرت تشخیص و تفکیک رنگ ها

آشنایی با شرکت کشتی رانی  جمهوری اسلامی

بعد از آشنایی با قرار داد های کشتی را نی و  شرایط  ورود به رشته ی دریانوردی  بهتر  نهایت نوبت به استخدام میرسد.

در ایران شرکت های متفاوتی برای استخدام وجود دارد برای مثال  کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران.

این شرکت کار خود را از سال ۱۳۴۷ آغاز کرد . ولی سال شروع  تاسیس سال ۱۳۴۶ بوده است. و نهایتا با به کار گیری ۴ فروند کشتی کار خود را شروع کرد.

در حال حاضر این شرکت با حدود ۵۰ سال فعالیت در حوزه ی دریانوردی  به عنوان یک شریک جهانی برای  همه ی کار افرینان، کارکنان و مشتریان به حساب می آید.

نکته ی منحصر به فرد در رابطه با این شرکت این است که هر ساله  به استخدام انواعی از کارکنان از جمله کارگر و افسر و مهندس کشتی و… می پردازد. ( در مقالات بعد به شرایط استخدام  دریانوردی در شرکت های معتبر ایرانی را به طور مفصل خدمتتان می گوییم)

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
0

بالا

X