حقوق افسر کشتی
2
حقوق افسر دوم کشتی
Avatar

حقوق و مزایای افسر کشتی

اشنایی با شغل افسر کشتی

افسر ارشد در کشتی به عنوان مسئول وظیفه برقرار نظم و مدیریت کارها می باشد و باید بتواند در موقعیت های خطرناک با شناختی که از دریا و اقیانوس ها و قسمت های مختلف کشتی  دارد کشتی و افراد را با سلامتی به مقصد برساند

حالا اگر بخواهیم تخصصی تر درباره ی حقوق و مزایای افسر کشتی بگیم در ابتدا باید با یه سری از افراد آشنا بشویم.بر طبق تعریف ویکی پدیا افسر های عرشه از اعضای بخش عرشه میباشند.
بخش عرشه: یک گروه سازمان یافته بر روی انواع کشتی ها میباشد و توسط افسر های عرشه مدیریت میشود.این فرد خدمات مختلفی را به انجام می رساند که مهمترین کار انها ناوبری کشتی از طریق پل فرماندهی میباشد.

افسر اول کشتی جیست؟

افسر ارشد عرشه یکی از افسر ها میباشد که کارش نظارت و هماهنگی بقیه میباشد. اگر کاپیتان ، طی مراحلی آسیب ببیند او جانشین اول او است.

افسر دوم کشتی جیست؟

افسر دوم وظیفه ی حفظ و نگهداری وسایل مربوط به عرشه را دارد. او همچنین مسئول آموزش خدمات اتش نشانی و مانند این را به سایرین دارد.

افسر سوم کشتی چیست؟

افسر سوم مسئولیت مدیریت راه و نوسازی نقشه ی راه را دارد. او راه ابی را باید از روی نقشه به دیگران نشان دهد.

در کل میدانیم دریانوردی شغلی سخت در جهان از جمله ایران است. این مشقات ها از جمله کنترل خشم و عصبانیت بر روی آب میباشد. حال در ایران به خاطر شرایط سیاسی این وضعیت بسیار بدتر است.
و به طور مثال خیلی جاها اصلا پاسپورت و حق ورود به دریانوردان ما را نمی دهند! با این حال در خیلی جاهای دنیا مثل آمریکا ی لاتین و آفریقای جنوبی در کل توانسته اند روابط خوبی را از ابی داشته باشند.
به طور کلی چون در ایران از مشاغل بسیار سخت است پس پول خوبی هم به شاغلین در این بخش میدهند. در کل به طور متوسط تا ۴۰۰۰ دلار در ماه خقوق افسران کشتی بر طبق گفته ی کاپیتان فرشاد است.

افزایش حقوق و مزیت های ان

بر طبق گفته ی تعدادی از مسئولین در بیشتر سال ها از جمله امسال حقوق و مزایای افسر ارشد تا ۱۵ درصد و افسر جز تا ۱۰ درصد افزایش میابد.
حقوق و مزایای افسر کشتی و به طور کلی همه ی کارکنان دریایی علاوه بر افزایش حقوق شامل موارد دیگر از جمله حق بیمه ی عمر است.

بر این اساس تمام اشخاصی که در حوذه ی دریانوردی مشغول به کارند حق بیمه ی آن ها را شرکت نیرو به مدت ۱۰ سال تامین می کند.

وضعیت استخدام در کشتیرانی
مهم تر از مزایا و حقوق خب قطعا در ابتدا استخدام میباشد. در کشور ما هم به دلیل داشتن مرز های آبی گسترده هر ساله به نیرو ی جدید نیاز دارد
.
برخی از شرکت هایی که در ایران افسر کشتی استخدام می کند  شرکت های زیر است.
شرکت کشتی رانی والفجر، کارخانه ی کشتی سازی صدرا، شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بندر و دریانوردی و….

در کل کسانی که به این حیطه علاقه مندند با وجود مرز های آبی گسترده در ایران می توانند به شغل مورد علاقه شان برسند.

 

 

2 نظر

  1. […] مقالات قبلی درباره ی استخدام در کشتیرانی و همچنین حقوق افسر کشتی […]

  2. […] مقالات قبلی درباره ی استخدام در کشتیرانی و همچنین حقوق افسر کشتی […]

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
0

بالا

X